Netanyahu viziton Ukrainën - Bota Sot
Netanyahu viziton Ukrainën

Evropë

Netanyahu viziton Ukrainën

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 21:54
Benjamin Netanyahu

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu u nis të dielën në një vizitë zyrtare në Ukrainë - nga e cila përshëndesin shumë izraelitë - një muaj përpara zgjedhjeve të shtetit hebre, raporton AFP.

Netanyahu tha se ai po udhëtonte me ftesën e Presidentit të zgjedhur së fundmi të Ukrainës Volodymyr Zelensky, në ato që raportuan mediat izraelite ishte vizita e parë në vend nga një kryeministër izraelit për 20 vjet.

Në një video të publikuar në YouTube, Netanyahu tha se të dy burrat do të diskutojnë "krijimin e një zone të tregtisë së lirë, marrëveshjen e pensioneve dhe një mori çështjesh të tjera që do të forcojnë më tej marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy vendeve".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat