Itali, sekuestrohen 250 milionë euro kokainë, ishte fshehur në kontenier me banane - Bota Sot
Itali, sekuestrohen 250 milionë euro kokainë, ishte fshehur në kontenier me banane

Evropë

Itali, sekuestrohen 250 milionë euro kokainë, ishte fshehur në kontenier me banane

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 08:58
Foto ilustrim

Autoritetet italiane kanë sekuestruar një sasi rekord kokeine prej 1176 kg, të fshehur në një kontenier me banene dhe që vinte nga Amerika e Jugut.

Mësohet se destinacion i lëndës narkotike ishtet Gjermania.

Kokaina ishte konfeksionuar në 144 pako. Operacioni u ekzekutua nga Guardia di Finanza , Europol , antidroga Italiane.

Konsiderohet një nga sekuestrimet me të mëdha në territorin italian me vlerë përfitim rreth 250 milionë euro.

Guardia di Finanza informon se gjatë 12 muajve te fundit është sekuestruar 2.5 tonë kokainë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat