KFOR-i i njeh strukturat ilegale të Serbisë në Veri

Fejtone

KFOR-i i njeh strukturat ilegale të Serbisë në Veri

Më: 29 prill 2010 Në ora: 20:34

KFOR-i edhe një herë deklaron jo më neutralitetin ndaj statusit, por refuzimin e shtetit të Kosovës, duke njohur si legjitime strukturat paralele të Serbisë në Veri. Koloneli francez Philipe de Jachel, komandanti i Battle Group Shumëkombësh Veri (BGSHV), ka pranuar të enjten në një konferencë me gazetarë se mban kontakte me strukturat paralele në Veri të vendit, për të mirën e sigurisë dhe pasi që ata përfaqësojnë qytetarët e atjeshëm.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat