Reyes po ngiste me 237 km/h në momentin e aksidentit fatal - Bota Sot
Reyes po ngiste me 237 km/h në momentin e aksidentit fatal

Formula 1

Reyes po ngiste me 237 km/h në momentin e aksidentit fatal

Më: 3 qershor 2019 Në ora: 14:17
Jose Antonio Reyes ka vdekur të shtunën pas një aksidenti të tmerrshëm me veturën e tij.

Ish-reprezentuesi i Spanjës ka ndërruar jetë të shtunën në mesditë.

Jose Antonio Reyes ka vdekur të shtunën pas një aksidenti të tmerrshëm me veturën e tij.

35-vjeçari ishte duke udhëtuar me kushëririn e tij dhe një mik familjar të cilët gjithashtu kanë ndërruar jetë.

Mediat spanjolle kanë zbardhur detajet e këtij aksidenti. Rejes ishte duke e vozitur veturën e tij Mercedes, më një shpejtësi prej 237 km/h. Në ato momente është çarë një prej gomave të veturës, çka ka bërë që mjeti të hidhet rreth 200 metra jashtë rrugës me asfalt.

Reyes gjatë karrierës si futbollist ka luajtur me klube si Arsenal, Real Madrid, Atletico Madrid e Sevilla.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...