Quartararo fiton përsëri

Formula 1

Quartararo fiton përsëri

Më: 26 korrik 2020 Në ora: 15:02
Quartararo fiton përsëri

Super Fabio Quartararo edhe në garën e dytë të cirkuitit të Jerez.

Piloti francez i Yamaha Petronas ka dominuar Çmimin e Madh të Andaluzisë në Moto GP dhe ka marrë fitoren e dytë në po kaq gara, duke u konfirmuar lider në këtë fillim të sezonit.

Në vendin e tretë të podiumit është pozicionuar Valentino Ross, i cili duket se e ka gjetur përsëri veten.

Një nga zhgënjimet e ditës ka qenë Maverick Vinales, që pavarësisht vendit të dytë, ka përfunduar në vendin e pestë dhe ka arritur të limitojë dëmet falë gabimeve të të tjerëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat