Verstappen: fitore historike në Sprint Race

Formula 1

Verstappen: fitore historike në Sprint Race

Më: 17 korrik 2021 Në ora: 19:01
Verstappen: fitore historike në Sprint Race

Verstappen: fitore historike në Sprint Race!

Sukses historik për Max Verstappen, që ka fituar Sprint Qualifying Race e parë në historinë e Formula 1 në Silverstone, duke siguruar kështu pole position për Çmimin e Madh të Anglisë, që do të zhvillohet nesër.

Piloti holandez ka lënë mbrapa Hmilton dhe Bottas, ndërsa Leclerc do ta nisë garën nga vendi i katërt.

Vetëm vendi i 11-të për Sainz, i cili ka patur një kontakt me Russell.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat