Hamilton parashikon luftë

Formula 1

Hamilton parashikon luftë

Më: 26 gusht 2021 Në ora: 13:00
Hamilton parashikon luftë

Lewis Hamilton ka shkuar në fabrikën e Mercedes para se të zbarkojë në pistën e SPA, ku të dielën do të zhvillohet gara e Çmimit të Madh të Belgjikës në Formula 1. Piloti britanik ka punuar në simulator, për të qenë gati.

Përmes një mesazhi për fansat, Hamilton beson se kjo pjesë e dytë e sezonit do të jetë mjaft e bukur:

“Përgatitemi për rikthimin në kampionat, një pjesë e dytë e sezonit që do të jetë më e çmendur se e para”.

7 herë kampioni i botës, në dy garat e fundit, arriti të rikuperojë një disavantazh prej 34 pikësh ndaj Max Verstappen dhe tani ka 8 pikë më shumë se rivali i Red Bull dy pilotët janë kandidatët kryesorë për titullin kampion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat