Nis shitja e apartamenteve te pallati më i hollë në botë - Bota Sot
E diel, 09 dhjetor 2018
  • Nis shitja e apartamenteve te pallati më i hollë në botë

    Pallati më i hollë në botë, me 430 metra lartësi, do të ketë një fasadë prej bronxi dhe tullash të kuqe.

    Raporti 24:1 lartësi-gjatësi e bën ndërtesën më të hollë në botë. Struktura është në Nju Jork, fare pranë Central Park-ut dhe vendeve të tjera të njohura të qytetit të famshëm amerikan.

    Porositë për apartamente kanë nisur që këtë të hënë, dhe ofrojnë një sërë mundësish luksoze,  deri në forma të ndryshme dupleksesh. Ndërtimi ka arritur te kati i 73-të e pritet të mbarojë në vitin 2019.

1 / 11
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Më të lexuarat