Daut Haradinaj para 22-vjetëve me ekip futbolli - Bota Sot
Daut Haradinaj para 22-vjetëve me ekip futbolli

Futboll

Daut Haradinaj para 22-vjetëve me ekip futbolli

Më: 25 mars 2019 Në ora: 18:10
Daut Haradinaj

Gazetari Bashkim Vishaj ka publikuar një fotografi të 22 vjetëve më parë, ku shihen një ekip i djemve nga shkolla e mesme para një ndeshjeje futbolli. Mes tyre në fotografi është edhe deputeti i AAK’së, Daut Haradinaj.

Një fotografi e shkrepur në vitin 1996, e e publikuar tash nga gazetari Vishaj, tregon se deputeti Haradinaj e ka pasur për qejf futbollin.

“Kur jemi te futbolli, hyna ne arkive dhe gjeta dicka qe po me kthen ne vitin 1996 ose 97, se shume vjet jane bo. Apappapa cfare frizura, cfare futbollista, vec dicka po verehet, qe cdo here milanist kam qene. I kemi sakatu kush na ka dal perpara, Binak Vishaj Daut Haradinaj, Valdeti e Muhameti kemi qene te frikshem. Ne shkolle te mesme gjithqysh kemi fitu, kapiteni po dihet ai ne kembe”, ka shkruar gazetari. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...