Interi ofron 40 milionë euro plus dy lojtarë për talentin italian - Bota Sot
Interi ofron 40 milionë euro plus dy lojtarë për talentin italian

Futboll

Interi ofron 40 milionë euro plus dy lojtarë për talentin italian

Më: 15 maj 2019 Në ora: 16:57
Foto ilustrim

Inter e ka përgatitur një ofertë prej 40 milionë eurove plus dyshen Yann Karamoh dhe Zinho Vanheusden për anësorin e talentuar të Fiorentinës, Federico Chiesa.

Sipas Corriere dello Sport, 21-vjeçari është synimi numër një i zikaltërve për afatin kalimtar veror.

Drejtori i përgjithshëm i Interit, Beppe Marotta, kërkon t’ia rrëmbejë Chiesan Juventusit, kampionit italian që tashmë ka bërë ofertë për të, po ashtu.

Karamoh është përfaqësues i Kombëtares së Francës U-21 dhe këtë sezon e ka kaluar si lojtar i huazuar te Bordeaux.

Vanheusden, ndërkohë, është qendërmbrojtës belg, dhe momentalisht po rikuperohet nga operimi në gju, edhe pse do të jetë i gatshëm për sezonin e ardhshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...