Mjekët i komunikojnë Casillasit lajmin e hidhur - Bota Sot
Mjekët i komunikojnë Casillasit lajmin e hidhur

Futboll

Mjekët i komunikojnë Casillasit lajmin e hidhur

Më: 21 maj 2019 Në ora: 22:55
Iker Casillas, Sara Carbonero

Iker Casillas javë më parë pësoi një sulm në zemër por fatmirësisht gjithçka shkoi mirë.

Por legjenda spanjolle tashmë do të vuaj edhe për shëndetin e gruas së tij.

Gazetarja Sara Carbonero ka zbuluar se po vuan nga një kancer i vezorëve.

Nëpemjet rrjeteve sociale, gruaja e Iker Casillas ka dhënë lajmin e hidhur.

“Kur ende nuk u shërova nga një goditje, jeta na ka befasuar përsëri”.

“Këtë herë jam unë, ajo që po luftoj për shëndetin”.

“Disa ditë më parë gjatë një kontrolli, mjekët përshkruan një tumor në vezore dhe më kanë operuar”.

“Gjithçka ka dalë mirë dhe për fat të mirë e kemi kapur në kohë, por kam mbetur edhe disa muaj duke luftuar ndërsa kam trajtimin përkatës”.

“Unë jam i qetë dhe i sigurt se gjithçka do të jetë në rregull. E di që rruga do të jetë e vështirë, por gjithashtu do të ketë një fund të lumtur”.

“Kam mbështetjen e familjes dhe të burrit tim dhe një ekipi të madh mjekësor”.

“Unë përfitoj nga ky moment për të kërkuar që kolegët e gazetarëve tregojnë respektin dhe mirëkuptimin që më kanë treguar gjithmonë, veçanërisht në këto kohë të vështira dhe delikate për mua dhe familjen time”.

35 vjeçarja, e cila ka dy djem me burrin e saj, ka ndihmuar të ditëlindjen e 38 të të portierit, përpara se të jap lajmin për betejën e saj shëndetësore. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...