Liridon Latifi largohet nga Hungaria, transferohet te Sheriff Tiraspol - Bota Sot
Liridon Latifi largohet nga Hungaria, transferohet te Sheriff Tiraspol

Futboll

Liridon Latifi largohet nga Hungaria, transferohet te Sheriff Tiraspol

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 16:49
Liridon Latifi largohet nga Hungaria, transferohet te Sheriff Tiraspol

Futbollisti shqiptar do të nisë një aventurë të re në karrierën e tij.

Liridon Latifi nuk është më lojtar i skuadrës Puscas Academy, pasi ka vendosur të transferohet në Moldavi te ekipi i Sheriff Tiraspol.

Prishtinasi ka qenë pjesë e skuadrës hungareze për dy vite, por nuk ka arritur ta gjente veten në këtë ekip, prandaj do të provojë një eksperiencë të re në Moldavi.

“FC Sheriff i dëshiron mirëseardhje Liridon Latifit dhe urojmë që me të arrijmë vetëm fitore”, thuhet në komunikatën e klubit.

Latifi ka luajtur fillimisht me Prishtinën në Super Ligën e Kosovës, kurse më pas ishte transferuar te Skënderbeu në Shqipëri. Ai ka debutuar edhe me kombëtaren e Shqipërisë në vitin 2017, në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror ndaj Italisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...