De Jong "i zhgënjyer" me De Ligt: E doja te Barcelona! - Bota Sot
De Jong "i zhgënjyer" me De Ligt: E doja te Barcelona!

Futboll

De Jong "i zhgënjyer" me De Ligt: E doja te Barcelona!

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 14:12
Frenkie de Jong

Mesfushori i ri i Barcelonës, Frenkie de Jong ka komentuar lëvizjen e mikut të tij Matthijs de Ligt te skuadra e Juventusit. I riu shprehet se do të donte ta shihte me fanellën e katalanasve. 

"Do të doja ta shihja me Barcelonën. Ishte një zgjedhje që i takonte atij, të vendoste për të mirën e familjes, menaxherit dhe të dashurës. 

"Juventusi është një klub i madh dhe jam i lumtur për të që shkoi në Itali, normalisht do të doja ta shihja me fanellën e Barcelonës. Do të isha më i lumtur". 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat