Rabotniçki do të jetë mysafirë i Vëllazërimit - Bota Sot
Rabotniçki do të jetë mysafirë i Vëllazërimit

Futboll

Rabotniçki do të jetë mysafirë i Vëllazërimit

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 19:22
Rabotniçki do të jetë mysafirë i Vëllazërimit

Kupa e Maqedonisë: Gostivari pret Shkëndijën, Teteks-Shkupi, Lokomotiva-Struga Trim Lum, Vwllazwrimi-Rabotnicki, Fortuna-Sileks...

Kampioni i Maqedonisë së Veriut, Shkëndija e Tetovës do të përballet me Gostivarin në ndeshjen e xhirosë së parë të Kupës, me 21 gusht. Shkupi do të jetë mysafir i Teteksit, ndërsa Strug Trim Lum do të ndeshet me Llokomotivën në Shkup.
Rabotniçki do të jetë mysafirë i Vëllazërimit, kurse Renova udhëton për në Gjevgjeli për tu përballur me Kozhuvin. 
Fortuna nga Hasanbegu në terren të vet e pret Sileksin, kurse KF Crnilishta në fushë të vet do të takohet me Bregallnicën. 
Vardari do të dal në mejdan me Sasën.
Ja ciftet e turit të parë të kupës: 
Gostivar-Shkëndija, Teteks-Shkupi, Ohrid-Bellasica, Fortuna-Sileks, Kozhuv-Renova, Krvari-Llabunishta, Sasa-Vardar, Kit Go-Pelister, KF Crnilishta-Bregallnica, Llokomotiva-Struga Trim Lum, Vëllazërimi-Rabotnicki, Luboten-Tikvesh, Prevalec-Borec, Osogovo-Pobeda.
A.Pandev dhe Makedonija GJP të lira.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...