Vllaznia merr fitoren e dytë në Champions League - Bota Sot
Vllaznia merr fitoren e dytë në Champions League

Futboll

Vllaznia merr fitoren e dytë në Champions League

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 17:39
Vllaznia merr fitoren e dytë në Champions League

Vllaznia e femrave merr fitoren e dytë në Champions League. Ajo ka mundur mesditën e sotme kampionen e Maltës, Birkirkara me rezultatin 1-0, megjithatë për t’u kualifikuar ekipit shkodran i duhet të fitojë edhe ndeshjen e tretë, atë me ekipin vendas të Lituanisë.

Në minutën e 16-të amerikania Doyle kaloi në avantazh vajzat kuqeblu. Një gol që i dha qetësinë skuadrës shkodrane, që dominoi në lojë, madje duke krijuar raste të tjera shënimi, por që nuk janë konkretizuar dot.

Gjërat nuk ndryshuan deri në fund dhe përfundimisht 1-0 për kampionen e Shqipërisë.

Ajo udhëheq grupin 10 për momentin me pikë të plota 6, por për t’u kualifikuar për në turin e dytë të këtij kompeticioni të rëndësishëm, kjo nuk mjafton. Gjithçka do të vendoset në ndeshjen e së martës kur Vllaznia do të luajë me pretendenten kryesore, skuadrën vendase Gintra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...