Ferizaj prezanton transferimet nga Gana - Bota Sot
Ferizaj prezanton transferimet nga Gana

Futboll

Ferizaj prezanton transferimet nga Gana

Nga: K. G. Më: 16 gusht 2019 Në ora: 15:57
Ferizaj prezanton transferimet nga Gana

Skuadra e futbollit Ferizaj pas prezantimit të tetë futbollistëve në ditën e djeshme, sot ka prezantuar edhe katër emra të rinj dhe të gjithë nga Gana!

“Ferizaj, skuadra jonë ka prezantuar 4 transferimet e reja nga Gana.

Asamoah Samuel (mesfushor), Prince Kwabena Owsu (qendër-mbrojtës), Nupaya Alhassan (Qendër-mbrojtës) dhe Okyere Rockson (sulmues) janë përforcimet e radhës të klubit.

Ne si klub presim shumë nga këta futbollistë, të cilët ishin ndër më të mirët në klubet e tyre, së bashku edhe me futbollistët që kanë qenë pjesë e klubit tonë edhe në sezonin e kaluar dhe me transferimet e reja, besojmë që do të jemi skuadër stabile”, bëhet e ditur nga Ferizaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...