Përfundon pjesa e parë, Arsenali besfasohet në fund të saj - Bota Sot
Përfundon pjesa e parë, Arsenali besfasohet në fund të saj

Futboll

Përfundon pjesa e parë, Arsenali besfasohet në fund të saj

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 13:50
Arsenal dhe Burnley

(E plotësuar) - Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Arsenalit dhe Burnleyt.

Rezultati pas pjesës së parë mbetet i barabartë 1 me 1.

Skuadra e Unai Emery ishte e para që kaloi në epërsi në minutën e 13-të të ndeshjes me anë të Lacazatte, i cili shënoi pas një harkimi të Ceballos.

Ndërkohë që në fund të pjesës së parë, përkatësisht në minutën e 43, mysafirët barazuan me anë të Barnes.

Mbetet të shihet se çfarë do të ndodh në 45 minutat e dytë të kësaj ndeshje.

***

Arsenali ka arritur ta gjejë golin në ndeshjen ndaj Burnleyt.

Mjaftuan 13 minuta që skuadra e Emery ta shënoj golin e epërsisë.

Është Lacazette ai i cili ka gjetur rrjetën, pasi u gjend mirë në zonë pas harkimit të Ceballos.

Kujtojmë që Lacazette humbi edhe një rast të mirë shënimi pak minuta para se të shënonte.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...