Juventus i jep lajmin e keq Icardit - Bota Sot
Juventus i jep lajmin e keq Icardit

Futboll

Juventus i jep lajmin e keq Icardit

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 18:34
Mauro Icardi

Juventus janë të kënaqur me gjendjen e skuadrës së tyre dhe nuk do të përpiqen të nënshkruajnë me Mauro Icardin nga rivalët e tyre të Serie A, Inter.

 Argjentinasi që në të kaluarën ka qenë kapiten i Interit, pritet të largohet nga ‘San Siro’, por Juventus nuk do të jetë destinacioni i tij i radhës.

Është drejtori i Juventusit, Fabio Paratici, që ka konfirmuar një gjë të tillë.

“Është e vështirë ta përmirësosh skuadrën tonë, por besojmë se kemi pasur sukses këtë afat kalimtar”, ka deklaruar Paratici për ‘Sky Sport Italia’.

“Në sulm, Higuain është rikthyer, një sulmues i madh. Dhe mos të harrojmë ne kemi Cristiano Ronaldon”.

“Ne jemi të lumtur me sulmuesit që kemi”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...