Italia prek kualifikimin, tre gola dhe dy penallti në Finlandë - Bota Sot
Italia prek kualifikimin, tre gola dhe dy penallti në Finlandë

Futboll

Italia prek kualifikimin, tre gola dhe dy penallti në Finlandë

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 22:46
Pamje nga ndeshja

Italia ka fituar 2-1 në transfertë ndaj Finalndës duke siguruar 99% kualifikimin për në grupet e Euro 2020.

Në pjesën e parë nuk pati gola të shënuar, por u mjaftuan me një goditje spektakolare të Sensit dhe një reagim të njëjtë të portierit Hradecky.

Në të dytën u shënuan plot tre gola. Në minutën 59’ Ciro Immobile shënopi golin e avantazhit, sulmuesi i Lazio rigjen golin pas dy vitesh me fanellën “azurre”.

Ndërsa në minutën 72’ Pukki barazon shifrat nga pika e bardhë e penalltisë, pas një faulli të shkaktuar nga mesfushori i Interit, Sensi.

Gjithsesi festa e finlandezëve ka zgjatur vetëm 7 minuta, pasi Jorginho shënoi sërish me anë të një penalltie.

Me këtë fitore Italia shkon në kuotën e 18 pikëve, ndërsa Finlanda ndjek me 12 të tilla. Armenia renditet në vend të tretë me 9 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...