Franc Veliu, futbollist i Gjilanit - Bota Sot
Franc Veliu, futbollist i Gjilanit

Futboll

Franc Veliu, futbollist i Gjilanit

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 17:03
Franc Veliu, futbollist i Gjilanit

Gjilani ka arritur marrëveshje me qendërmbrojtësin nga Shqipëria, Franc Veliu.

Veliu i lindur në Vlorë, në skuadrën e Gjilanit vie si futbollist i lirë.Ai edicionin e fundit kishte mbrojtur ngjyart e ekipit nga qytetit i tijë lindjes, FC Flamurtari.

Mbrojtësi më i ri i Gjilanit ka mjaft përvoj në karrieren e tijë futbollistike, ku më parë kishte mbrojtur ngjyrat e skuadrave nga Shqipëria, si ajo e Partizanit dhe e Kukësit.

30 vjeçari gjithashtu ishte pjesë e kombëtarës së Shqipërisë, me ç'rast ai kishte pasur 7 paraqitje me kuq e zinjtë, ku ishte pjesë e saj nga viti 2009 deri në vitin 2013.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...