Në mbrëmje luhet Prishtina-Llapi - Bota Sot
Në mbrëmje luhet Prishtina-Llapi

Futboll

Në mbrëmje luhet Prishtina-Llapi

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 17:25
Në mbrëmje luhet Prishtina-Llapi

Pas pushimit dyjavor për shkak të ndeshjeve të kombëtareve, IPKO Superliga dhe Liga e Parë rikthehen me ndeshjet e javës së 4-t, përkatësisht të javës së 3-të në fundjavë.

Javën e 4-t në elitë e hapin dy ndeshje që zhvillohen të premten. Në orën 16:00 nis ndeshja Ballkani-Trepça’89, derisa në orën 19:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” zhvillohet ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Llapit. Ndërkohë, dy ndeshje tjera zhvillohen të shtunën dhe dy të tjera të dielën.

IPKO Superliga
E premte, 13 shtator, 2019

16:00 Ballkani – Trepça’89
19:00 Prishtina – Llapi

E shtunë, 14 shtator, 2019
16:00 Drita – Feronikeli
16:00 Drenica – Gjilani

E diel, 15 shtator, 2019
16:00 Flamurtari – Dukagjini
16:00 Ferizaj – Vushtrria
Java e 5-të luhet në mesjavën e ardhshme.

Liga e Parë
E shtunë, 14 shtator, 2019
Drenasi – Istogu
KEK-u – Vllaznia
Ramiz Sadiku – Vëllaznimi
Malisheva – Vitia

E diel, 15 shtator, 2019
2 Korriku – Arbëria
Besa – Dardana
Onix – Trepça
Ulpiana – Liria

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat