E blenë vetëm 600 mijë euro te Arsenal, shënon 5 gola me PSV dhe çmend Holandën - Bota Sot
E blenë vetëm 600 mijë euro te Arsenal, shënon 5 gola me PSV dhe çmend Holandën

Futboll

E blenë vetëm 600 mijë euro te Arsenal, shënon 5 gola me PSV dhe çmend Holandën

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 23:04
Donyell Malen

Një mbrëmje për t'u vendosur në kornizë! Mund të përshkruhet kështu paraqitja e Donyell Malen, një i panjohur për të cilin sot dhe në vazhdim do të flasin të gjithë, duke qenë se brenda 90 minutash ka shënuar pesë gola në fitoren 5-0 të PSV ndaj Vitesse. 

E gjitha brenda 70 minutash lojë! Por, historia e djaloshit të ri është pak e çuditshme, duke qenë se dy vite më parë, PSV e bleu te të rinjtë e Arsenalit për vetëm 600 mijë euro. Holandez dhe vetëm 20 vjeç, e ardhmja e tij pritet të jetë e ndrritur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...