Zidane: Luajtëm vetëm 45 minuta, me atë do të fitojmë më kollaj - Bota Sot
Zidane: Luajtëm vetëm 45 minuta, me atë do të fitojmë më kollaj

Futboll

Zidane: Luajtëm vetëm 45 minuta, me atë do të fitojmë më kollaj

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 07:51
Zidane

Karim Benzema realizoi dy gola dhe i dha fitoren skuadrës së Real Madrid, që mundi me vështirësi 3-2 Levante në “Santiago Bernabeu”. Një ndeshje me dy pamje për skuadrën “merengues”, që pas avantazhit 3-0 në pjesën e parë rrezikuan shumë në të dytën, kur miqtë realizuan dy gola.

“Pjesa e dytë ishte më e vështirë për ne, por në përgjithësi jam i kënaqur”, tha Zidane, që rigjen fitoren pas dy barazimeve. “Morëm 3 pikë. Në pjesën e parë ishim të papërmbajtshëm, luajtëm mirë dhe shënuam 3 gola. Problemi është se duhet të luajmë kështu për 90 minuta. Të jemi të përqendruar për 90 minuta”, tha Zidane.

Në këtë ndeshje debutoi me fanellën “los blancos” Eden Hazard. “Jam i lumtur për të, do të jetë i rëndësishëm për ne. ai nuk është ende gati, ka zhvilluar vetëm 4 seanca stërvitore. Ka nevojë të gjejë ritmin e duhur. Kur të jetë në niveline  tij ne do të mposhtim me lehtësi shumë skuadra”, tha Zidane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...