Juventusi e mbyll vitin financiar me të ardhura rekord në Itali - Bota Sot
Juventusi e mbyll vitin financiar me të ardhura rekord në Itali

Futboll

Juventusi e mbyll vitin financiar me të ardhura rekord në Itali

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 10:17
Cristiano Ronaldo

Bordi i Drejtorëve të Juventusit, i cili u takua dje në Torino, nën kryesimin e Andrea Agnelli, shqyrtoi dhe aprovoi draftin e pasqyrave financiare që nga 30 qershori 2019, planin e zhvillimit për vitet financiare 2019-2020 deri 2023-2024, caktoi një përfaqësues për të rritur kapitalin aksionar dhe propozoi ndryshimin e akteve të tjera nënligjore.

Siç është raportuar nga klubi bardhezi, viti i fundit financiar shënoi të ardhura prej 621.5 milionë euro (rekord për Juven dhe Italinë) dhe një deficit prej 39.9 milionë euro. Gjithashtu, Bordi i Drejtorëve vendosi të thërrasë mbledhjen e aksionarëve më 24 tetor, në orën 10 të mëngjesit, në “Allianz Stadium”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...