Cristian Tello afër kalimit në MLS - Bota Sot
Cristian Tello afër kalimit në MLS

Futboll

Cristian Tello afër kalimit në MLS

Më: 24 janar 2020 Në ora: 21:07
Cristian Tello

Cristian Tello me shumë gjasë do të përfundojë në kampionatin e MLS, në SHBA.

Inter Miami është skuadra që po shpreosn të sigurojë shërbimet e anëtarit të Real Betis, Cristian Tello, raporton ‘Estadio Deportivo’.

28 vjeçari ka luajtur me Betis këtë sezon. Në garë për shërbimet e tij janë edhe Celta Vigo, Getafe e Espanyol.

Por, Inter Miami qëndron favorite për shërbimet e anëtarit të Barcës.

Betis kërkon 12 milionë euro për kartonin e lojtarit, dhe skuadra nga SHBA nuk shihet ta ketë problem këtë shifër.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat