Liga angleze me një vendim

Futboll

Liga angleze me një vendim

Më: 25 mars 2020 Në ora: 14:37
Liga angleze me një vendim

Liga e katërt me radhë në futbollin anglez, e njohur si League Two ka anuluar sezonin 2019/20 për shkak të koronavirusit.

Me këtë rast ky sezon do të jetë i pavlefshëm dhe skuadrat e kreut nuk do të mund të ngjiten një ligë më lart dhe ato të poshtmet nuk do të bien një ligë më poshtë.

Ky vendim erdhi nga Liga Nacionale që pretendon se kjo është në të mirë të futbollistëve dhe tifozëve.

Goditje të madhe do të pësoj skuadra e kreut, Barrow e cila kishte synuar të ngjitet në Ligën e parë vitin e ardhshëm, për herë të parë që nga viti 1971-1972.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat