Kështu festonte shqiptari i Kosovës në Zagreb kur klubin nga Beogradi e kthyen kokulur - Bota Sot
Kështu festonte shqiptari i Kosovës në Zagreb kur klubin nga Beogradi e kthyen kokulur

Futboll

Kështu festonte shqiptari i Kosovës në Zagreb kur klubin nga Beogradi e kthyen kokulur

Nga: Kemajl Goca Më: 25 mars 2020 Në ora: 16:47
Kështu festonte shqiptari i Kosovës në Zagreb kur klubin nga Beogradi e kthyen kokulur

Faqja kroate “Dinamovi pub kvizovi”, pak orë me parë ka publikuar dy foto të legjendës së futbollit të Kosovës, Kujtim Shala, se si festonte kur e shemben ekipin nga Beogradi,  Partizani.  

Kujtim Shala kishte shënuar në minutën e 76-të për Dinamon e Zagrebit dhe për fitoren 2:1 ndaj Partizanit, në vitin 1990.

Kjo nuk harrohet nga kroatët dhe kanë publikuar fotot e tij, aq interesante sidomos si festonte ai si i çmendur.

Image

Shala përshëndetej dhe festonte me tifozët e zjarrtë dinamovit, kësisoj edhe kryesonin atëkohë klasifikimin në elitën e futbollit ish jugosllav.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat