Dy lojtarë të Fulham dalin pozitiv - Bota Sot
Dy lojtarë të Fulham dalin pozitiv

Futboll

Dy lojtarë të Fulham dalin pozitiv

Më: 28 maj 2020 Në ora: 13:29
Dy lojtarë të Fulham dalin pozitiv

EFL ka njoftuar se në raundin e fundit të testimeve janë testuar për COVID-19 plotë 1030 persona, përfshirë futbollistë dhe staf të klubesh, dhe tre prej tyre kanë dalë pozitiv, të cilët vijnë nga dy klube.

Dy tre tre personat, janë futbollistë të Fulhamit.

Skuadra e Fulhamit nuk ka zbuluar identitetin e futbollistëve, të cilët janë dërguar në vetë izolim, sipas rekomandimeve të institucioneve.

Fulham është në mesin e skuadrave pretendente për për t’u ngjitur në Premierligë, dh pas 27 ndeshjeve të zhvilluara në Championship, renditen në vendin e tretë me 64 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat