Allegri me ekipi të ri? - Bota Sot
Allegri me ekipi të ri?

Futboll

Allegri me ekipi të ri?

Më: 12 qershor 2020 Në ora: 17:01
Allegri me ekipi të ri?

Trajneri Max Allegri ende nuk ka gjetur një ekip të ri që pas largimit nga skuadra e Juventusit. Ai nuk është bindur nga asnjë projekt, por vera mund ta gjejë me skuadër të re. Tekniku italian mund të zëvendësojë në krye të francezëve Thomas Tuchel.

L’Equipe ka zbuluar se drejtori Leonardo e pëlqen shumë ish-teknikun e PSG-së. Braziliani ka patur një simpati të madhe për të që prej kohës kur ishte në krye të Juventusit.

Thomas Tuchel duket se nuk do të vazhdojë pas verës, pasi presidenti Nasser Al-Khelaifi, nuk ka më besim tek ai.

Allegri është një emër i rëndësishëm në Europë, prandaj dhe Al-Khelaifi, beson se mund të arrijë suksese ndërkombëtare me të. Allegri nga krahu tjetër është lidhur dhe me Arsenalin  dhe Manchester United.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat