Dallku: As që diskutohet se udhëtojmë maksimalisht të motivuar - Bota Sot
Dallku: As që diskutohet se udhëtojmë maksimalisht të motivuar

Futboll

Dallku: As që diskutohet se udhëtojmë maksimalisht të motivuar

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 16:14
Dallku: As që diskutohet se udhëtojmë maksimalisht të motivuar

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, është paraqitur në tetë ndeshjet evropiane.

Është golashënuesi më i mirë i skuadrës në Evropë me tre gola të shënuar, që të gjitha nga penalltitë dhe që të gjitha kundër skuadrave nga Gjibraltari

“Kundërshtari me koeficientin më të lartë prej kundërshtarëve të mundshëm.

Mirëpo kjo neve nuk na frikëson aspak, megjithatë shpresonim të luanim në shtëpi. Por, ky është fati ynë që për të treten herë radhazi të udhëtojmë në të njëjtin vend. As që diskutohet se udhëtojmë maksimalisht të motivuar për të kaluar tutje.

Sa i përket njohurive për kundërshtarin e kemi të vështirë të dimë saktësisht se me çfarë lojtarë apo përbërje disponojnë, sepse nga fillimi i pandemisë futbolli atje është ndal dhe është kohë e gjatë që nuk kanë luajtur. Ne do të bëjmë përpjekje maksimale të gjejmë edhe informacionet e nevojshme për këtë rival të radhës”, ka thënë Dallku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat