Festoi golin në mënyrë të çuditshme me Greqinë, Challandes ka vendosur për Berishën

Futboll

Festoi golin në mënyrë të çuditshme me Greqinë, Challandes ka vendosur për Berishën

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 23:10
Festoi golin në mënyrë të çuditshme me Greqinë, Challandes ka vendosur për Berishën

Paraqitja individuale ndaj Greqisë e ka bindur trajnerin e Kosovës Bernard Challandes t’i besojë sërish futbollistit të Akhmat Groznit Bernard Berisha.

Trajneri zviceran i “Dardanëve” do ta thërrasë Berishën për takimet  me Maqedoninë e Veriut, Slloveninë dhe Greqinë në Ligën e Kombeve, të cilat do të luhen në muajin tetor.

Berisha hapi debat pasi shënoi dhe festoi në mënyrë kontraverse për golin ndaj Greqisë në humbjen 1-2 në shtator duke lënë të kuptohet se festimi i tij i drejtohej trajnerit Shaland, i cili nuk e kishte thirrur te Kosova për dy vite.

Pas ndeshjes, Berisha mohoi që festimi i tij i drejtohej trajnerit Challandes, ndërsa ky i fundit theksoi se nuk do të toleronte sjellje të tilla. Tashmë duket se mes të dyve është arritur “paqja”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat