Guardiola konfirmon lëndimin e rëndë

Futboll

Guardiola konfirmon lëndimin e rëndë

Më: 22 janar 2021 Në ora: 14:50
Guardiola konfirmon lëndimin e rëndë

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka dhënë lajmin e keq për tifozët e kësaj skuadre.

Spanjolli në konferencen e sotme për shtyp ka konfirmuar se mesfushori Kevin De Bruyne do të jetë jashtë fushave nga katër deri në gjashtë javë.

”Kevin ka pësuar një lëndim muskulor, dhe nuk do të jetë i gatshëm nga katër deri në gjashtë javës”, u shpreh Guardiola.

De Bruyne pësoi lëndim në ndeshjen e fundit ndaj Aston Villës, çka u detyrua ta lironte fushën më herët seç duhej.

Ky do të jetë një hendikep i madh për Cityzens në luftën për titullin e Premierligës..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat