IFFHS, shpalos ekipin e dhjetë viteve të fundit

Futboll

IFFHS, shpalos ekipin e dhjetë viteve të fundit

Më: 28 janar 2021 Në ora: 11:12
IFFHS, shpalos ekipin e dhjetë viteve të fundit

Instituti Ndërkombëtar për historikun e futbollit dhe statistika (IFFHS) ka zgjedhur ekipin e shekullit.

Në bazë të ndeshjeve të zhvilluara, golat e shënuara, trofetë e arkëtuar, mud të thuhet se formacioni nga ky Institusion nuk ka ndryshume të mëdha me ekipet e caktuara të Federatave Sportive, ose mediave të mirënjohura evropiane.

Në formacionin 4-3-3, në portë do të jetë Manuel Nojer, ndërsa në mbrojtje do të rreshtohen: Filip Lam, Serhio Ramos, Virxhil Van Dajk dhe Marsello. Në mesfushë janë Toni Kros, Luka Modriq dhe Andres Iniesta. Sulmi drejtohet nga Kristiano Ronaldo, Lionel Mesi dhe Robert Levandovski.

Këtë ekip nga stoli do të drejtonte Diego Simeone, të cilin Instituti Ndërkombëtar për histeorikun e futbollit dhe statistika, dy javë më parë e zgjodhi si trajner i shekullit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat