Reprezentuesi i Kosovës ndëshkohet me karton të verdhë në kampionatin turk

Futboll

Reprezentuesi i Kosovës ndëshkohet me karton të verdhë në kampionatin turk

Nga: K.Goca Më: 4 mars 2021 Në ora: 19:32
Reprezentuesi i Kosovës ndëshkohet me karton të verdhë në kampionatin turk

Ditë e keqe për Florent Hadërgjonajn! Reprezentuesi i Kosovës, përveç që u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 33-të, ai me Kasimpasa-n si vendas pësuan humbje me rezultat 2:1 nga Trabzonspor. 

Për Kasimpasa-n shënoi Erdogan (39’) dhe për Trabzonspor-in Djaniny (24') e Bacasetas (73').

Futbollisti Hadërgjonaj u paraqit tërë takimin, por me ekipin e tij dolën duarthatë në takimin e javës së 28-të të kampionatit turk.

Trabzon është në vend të katërt me 51 pikë dhe Kasimpasa e 14-ta me 29 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat