Dy trajnerët e preferuar të Messit

Futboll

Dy trajnerët e preferuar të Messit

Më: 4 prill 2021 Në ora: 11:38
Dy trajnerët e preferuar të Messit

Lionel Messi gjashtë herë fituesi i Topitë të Artë, ka folur për trajnerët që respekton më së shumti me të cilët nuk ka punuar më parë.

Messi ka thënë se janë dy emra që i ka favoritë edhe pse i respekton të gjithë trajnerët e tjerë.

“Unë kam respekt të veçantë për dy trajnerë, Jose Mourinhon dhe ish trajnerin legjendar të United, Sir Alex Ferguson.

Ferguson më përqafoi dhe më puthi në ballë pas dy finaleve të zhvilluara në Romë dhe Londër edhe pse i kishte humbur të dyja, më tha diçka në vesh por nuk e kuptova, por duke parë reagimin e ti un kuptova që ishin fjalë të mira drejtuar meje.

“Mourinhon e dua shumë, është një trajner me sens të lartë të humorit, më bënë të qesh sa herë që luaj kundër ekipit që menaxhon ai.

Një herë para ndeshjes kundër Real Madridit, duke bërë nxemjet dy ekipet, ai u afrua dhe tha: “Leo je duke veshur fanellën e gabuar, shko në zhveshtore ndërroje veshe një të bardhë dhe hajde vazhdo nxemjet me Ronaldon”, të gjithë filluam të qeshnim, derisa aj bënte me dorë që të vazhdoja nxemjet me ekipin e Realit. Mourinho është një njeri shumë i mirë dhe trajner shumë i suksesshëm” përfundoi Messi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat