Prishtina me pikë të plota nga Skenderaj 

Futboll

Prishtina me pikë të plota nga Skenderaj 

Nga: K.Goca Më: 11 prill 2021 Në ora: 16:53
Prishtina me pikë të plota nga Skenderaj 

Prishtina kthehet me pikë të plota nga stadiumi “Bajram Aliu” në Skenderaj. 

Prishtinaq bëri trysni të vazhdueshme dhe ia doli që të kthehet me tri pikë, që e ruajnë hapin në luftë për titullin e kampionit. 

Bardhekaltrit përveç një goli një herë qëlluan shytllëëln dhe jë herë tërthorësen. Autori i golit të fitores është Leotrim Kryeziu në minutën e 72-të. 

Prishtina është në vend të tretë me 57 pikë dhe Drenica e teta me 30 sosh pas 28 jave në elitën e futbollit të Kosovës.

Superliga e Kosovës

Llapi-Drita 2:4
Drenica-Prishtina 0:1
Gjilani-Feronikeli 1:0
Ballkani-Besa 4:1
Arbëria-Trepça ’89 0:1

Tabela
1. Drita    28    18    7    36:22    61
2. Ballkani    28    18    4    6    62:32    58
3. Prishtina    28    17    6    5    46:17    57    
4. Gjilani    28    11    10    7    30:26    43    
5. Trepça ’89    28    10    5    13    28:38    35
6. Feronikeli    28    8    10    10    34:25    34
7. Llapi    28    10    3    15    38:43    33
8. Drenica    28    7    9    12    23:37    30
9. Arbëria    28    7    6    15    29:44    27
10. Besa    28    2    4    22    21:73    10

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat