Superliga Europiane ka tronditur jo pak botën e futbollit

Futboll

Superliga Europiane ka tronditur jo pak botën e futbollit

Më: 23 prill 2021 Në ora: 12:42
Superliga Europiane ka tronditur jo pak botën e futbollit

Superliga Europiane ka tronditur jo pak botën e futbollit, ku shumë figura legjendare kanë dalë kundër këtij kompeticioni.

Presidenti i Arsenalit foli ditën e djeshme, ku iu kundërvu tifozëve duke thënë se ata nuk duan të shohin ndeshje ndaj Barcelonës, por ndaj Stoke Cityt.

Një deklaratë e tillë i acaroi edhe më shumë tifozët e Arsenal, por edhe ish-lojtarë, që kanë shkruar historinë e klubit. Një prej tyre është edhe Ian Wright, i cili i është kundërpërgjigjur presidentit të “Topçinjve”, duke i thënë se ai nuk kupton diçka thelbësore.

“Josh (Kroenke), nuk kupton diçka thelbësore, që futbolli është garë dhe që të arrish diku duhet ta meritosh.

Unë dhe çdo tifoz i Arsenalit normal që dëshiron të shohë një përballje ndaj Barcelonës, por që të bësh diçka të tillë duhet ta meritosh!”, përfundoi Weight.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat