Berat Gjimshiti më i miri te mbrojtja e Atalantas, vlerësohet me notë të lartë

Futboll

Berat Gjimshiti më i miri te mbrojtja e Atalantas, vlerësohet me notë të lartë

Më: 9 maj 2021 Në ora: 21:11
Berat Gjimshiti

Pas fitores së Atalantës me rezultatin 2-5 ndaj Parmës, Berat Gjimshiti ka pasur një paraqitje fantastike.

Faqja e specializuar e statistikave, “Sofa Score” , Gjimshitin e ka vlerësuar me notën 7.0 më e larta në mbrojtjen e Atalantas.

Mbrojtësi shqiptar,Gjimshiti, përgjatë 90 minutave lojë pati disa satistika të mrekullueshme, ai bllokoi një gjuajtje dhe bëri një ndërhyrje vendimtare.

Topin gjithsej e ka prekur 80 herë. Nga 7 duele 5 i ka fituar dhe përqindja e pasimeve të sakta ishte 97%.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat