Brdariç: Avdiaj na ndihmoi se është në formë

Futboll

Brdariç: Avdiaj na ndihmoi se është në formë

Më: 13 maj 2021 Në ora: 18:39
Brdariç: Avdiaj na ndihmoi se është në formë

Tomas Brdariç ka folur pas ndeshjes në  Ballsh, teksa ka anzliuar formë n e skuadrë s dhe nuk ngurron edhe komplimentet pë r Avdiajn.

Në  “gol pas goli”, trajneri i Vllaznisë  ka pohuar: “Pë r ne ishte rezultat shumë  i mirë  sot se e merituam. Ne ishim më  mirë  se sa kundë rshtari. Në  kë to kushte, ku fusha ishte e ngadaltë , ne luajtëm një  ndeshje të  mirë.

Sigurisht morëm maksimumin dhe dua të  falënderoj skuadrë n time”.

“Pë r mua janë  situata kyçe, se ishte penallti e qartë  dhe mund të  shkonim 2-0. Do të ishte e lehtë  se do të  kishim më  shumë  hapësira. Ndaj duhet të  jemi të  vëmendshë m mbrapa se nuk i dihet se çfarë  do të  ndodhë ”.

“Sipas meje ishte vendim i mirë  që  mora pë r Avdiajn sot, ë shtë  një  rrugë  e gjatë  dhe çdokush duhet të  vij në  formë  që  të  mbë shtetë  ekipin.

Ne presim prej shumë  kohë sh pë r Avdiajn. Ka qenë  pak i pafat në  fillim me dëmtime dhe ishte pak i zhgë njyer. Mendoj se në  ditët e fundit ë shtë  në  formë , mund të  ndihmojë  ekipin dhe mund të  bë j mirë ”, – tha trajneri i Vllaznisë , Tomas Brdariç pas ndeshjes me Bylisin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat