​Këta janë tifozët e United derisa po kryenin diversion në autobusin e gabuar të Liverpoolit

Futboll

​Këta janë tifozët e United derisa po kryenin diversion në autobusin e gabuar të Liverpoolit

Më: 13 maj 2021 Në ora: 22:20
Tifozët e United

Tifozët e Manchester United, të zemëruar me pronarët amerikanë të klubit, familjen Glaser, u përpoqën përsëri të parandalonin që të luhej derbi më i madh anglez.

11 ditë më parë, duke pushtuar fushën e “Old Trafford”, ata e bënë të pamundur të luanin ndeshjen midis klubit të tyre dhe Liverpool, dhe bënë çmos për ta bërë këtë edhe sonte.

Sot, policia në Mançester ishte shumë më e përgatitur për të mirëpritur vizitën e Liverpool, por edhe tani ajo nuk mund të kalonte pa probleme. Dy orë para ndeshjes në qendër të qytetit, tifozët e United bllokuan kalimin e autobusit të Liverpool me makina dhe madje shfrynë gomat e tij.

Pas pak, policia pastroi kalimin në “Old Trafford” dhe lojtarët e Liverpool u drejtuan drejt stadiumit, por jo në atë autobus. Siç u njoftua më vonë, ekipi i Liverpool udhëton në turne në një autobus të zi, jo të kuq, kështu që tifozët e United shfrynë gomat në një autobus të gabuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat