E pabesueshme kush e kërkon Xherdan Shaqirin

Futboll

E pabesueshme kush e kërkon Xherdan Shaqirin

Nga: Kemajl Goca Më: 9 qershor 2021 Në ora: 18:53
E pabesueshme kush e kërkon Xherdan Shaqirin

Maurizio Sarri është trajneri i ri i Lazios nga Roma, siç njofton edhe klubi të mërkurën pasdite. 

62-vjeçari pason Simone Inzaghi, i cili do të marrë detyrën në Inter. 

Sarri ka qenë pa klub sezonin e kaluar pasi u shkarkua pas vetëm një sezoni në Juventus. E pabesueshme kush e kërkon Xherdan Shaqirin! Sarri, e kush tjetër.

"Ylli i kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri (29-vjeçar) mund të luajë një rol të rëndësishëm në këtë afat kalimtar.

Sipas ekspertit të transferimeve Nicolo Schira, lojtari i Liverpoolit është në krye të listës së dëshirave të Sarrit. 

Raportohet se do të negociohet pas Kampionatit Evropian. A do të përballen së shpejti Shaqiri dhe Granit Xhaka (28-vjeçari) njëri me tjetrin në derbin romak? Kapiteni i ekipit kombëtar është në negociata me AS Roma", shkruan mes të tjera media zvicerane "Blick".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat