Rasti i Eriksen “tremb” futbollin, ja numri rekord i mjekëve të pranishëm në sfidën Spanjë-Suedi

Futboll

Rasti i Eriksen “tremb” futbollin, ja numri rekord i mjekëve të pranishëm në sfidën Spanjë-Suedi

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 20:43
Foto ilustrim

Teksa kanë mbetur vetëm disa minuta nga startimi i sfidës Spanjë-Suedi e vlefshme për Grupin D në Kampionatin Europian, gazeta spanjolle “Mundo Deportivo” ka publikuar një lajm që i ka habitur të gjithë.

Sfida do të luhet në qytetin e Sevijës dhe autoritete lokale për të shmangur ndonjë rast si ai Eriksen kanë autorizuar praninë e plot 31 mjekëve dhe specialistëve në stadium gjatë kohës që do të zhvillohet ndeshja.

7 prej tyre janë mjekë, 7 infermierë ndërsa 17 janë specialistë në menaxhimin e urgjencave mjekësore.

Një numër mjaft i lartë ky për një ndeshje futbolli, por autoritetet janë ndërgjegjësuar dhe po kërkojnë të shmangin çdo fatkeqësi të mundshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat