Benfica mposht konkurencën e Milanit dhe Romës!

Futboll

Benfica mposht konkurencën e Milanit dhe Romës!

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 19:12
Roman Yaremchuk 

Benfica mposht konkurencën e Milanit dhe Romës!

Pas Europianit shumë pozitiv që zhvilloi me Ukrainën, Roman Yaremchuk  bën edhe hapin e madhe në karrierë.

Sulmuesin 26-vjeçar për të cilin interesoheshin disa klube të njohura europiane ka arritur akordin me Benfican dhe në orët e ardhshme do të zbarkojë në Portugali.

Për të mposhtur konkurencën e Romës dhe Milanit, Benfica i bindi belgët e Gent me një ofertë prej 15 milionë eurosh për ish-lojtarin e Dynamo Kiev për të cilin belgët nuk shpenzuan më shumë se 2 milionë euro për ta marrë në Jupiler League vite më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat