Alaba: Bayerni gjithmonë në zemrën time

Futboll

Alaba: Bayerni gjithmonë në zemrën time

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 13:28
Alaba: Bayerni gjithmonë në zemrën time

Te Bayern Munich mes ekipeve të moshave dhe skuadrës së parë kaloi 13 vite të karrierës së tij dhe David Alaba edhe pse puthi fanellën e Realit të Madridit që në prezantimin e tij të parë pas transferimit te Los Blancos, nuk e fsheh dot nostalgjinë për klubin bavarez.

Në një intervistë për mediat gjermane mbrojtësi austriak ka shpejguar atë veprim të tijin ndërsa ka deklaruar se për Bayern Munich ndjen një dashuri të veçantë dhe kurrësesi nuk mund t’i krahasojë kampionët e Gjermanisë me skuadrën merengues.

“Se putha stemën e Real Madrid nuk do të thotë se nuk e dua Bayernin. Ishte thjesht një ditë shumë e veçantë për mua. Ishte fillimi i një kapitulli të ri, por nuk doja të provokoja tifozët e Bayern.

Kam kaluar 13 vite të mrekullueshme atje. Gjithmonë do jem mirënjohës ndaj tifozëve dhe ndaj klubit që më dhanë mundësinë të zhvillohem si person dhe lojtar. Nuk doja të lëndoja askënd. Real Madrid nuk mund të krahasohet me Bayern Munchen. Mynihu ishte shtëpia ime e dytë dhe unë gjithmonë do e mbaj në zemër”, tha Alaba.

David Alaba është shndërruar në një titullar fiks te Reali i Carlo Ancelottit teksa është aktivizuar në 6 takime në këtë fillim sezoni pa arritur të gjejë ende rrugën e rrjetës. Ai u transferua te Los Blancos me parametër zero gjatë kësaj vere teksa me madrilenët firmosi një kontratë 5-vjeçare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat