Trajneri i Teutës: Gotën duhet ta shoh plot

Më: 3 shtator 2022 Në ora: 20:22

Kukësi nuk po e gjen dot ende ecurinë positive në këtë sezon të ri.

Verilindorët janë në kërkim të fitores së parë edhe pas javës së tretë të Superiores. Ekipi i Gegës kaloi i pari në avantazh me anë të Zhivkoviq në minutën e 60.

Nuk kaluan shumë minuta që Prenkocevic të barazonte shifrat. Në minutat e fundit i gjithë Kukësi ishte hedhur përpara për të gjetur golin e avantazhit. Tërësisht e papritur, në të 90 do të vinte një predhë e Mehmetit nga distanca që u ndal në cepin e rrjetës.

Kështu Kastrioti arriti të përmbyste 1-2 Kukësin. Nga ana tjetër Teuta dhe Erzeni janë ndalur në barazim pa gola.

Por shumë ka për t’u diskutuar në atë minutë të 70 të takimit ku Erzenit i është anuluar një gol për pozicion jashtë loje, ndërsa përsëritjet e pamjeve treguan krejtësisht të kundërtën.

Arapi: “E dinim që do të ishte një rival i vështirë, që mbrohej me shumë forca mbrapa dhe ka lojtarë të shpejt në kundërsulm. Gotën duhet ta shoh plot. Në momentin që dikush mbrohet në këtë mënyrë, nuk ka hapësira. Kemi qenë të tërhequr në aspektin sulmues”.