Thyhen Granada dhe Uzuni

Më: 16 tetor 2022 Në ora: 23:59

Real Betis vazhdon momentin e mirë në La Liga. Skuadra andaluziane mposhti 3-1 Almerian në shtëpi fale dygolëshit të Ëilliam Carvalhos dhe rrjetës së Borja Iglesias (i shtati sezonal në La Liga).

Ndërkohë, realizimi i El Bilal Toure vetëm sa barazoi përkohësisht rezultatin në minutat e para të pjesës së dytë.

Myrto Uzuni dhe Granada dolën pa pikë nga transferta ndaj Tenerifes në La Liga 2, aty ku u mposhtën 2-0. Sulmuesi i kombëtares shqiptare, iu afrua në tri raste në pjesën e parë, por nuk ia doli dot të gjente golin e radhës.

27-vjeçari vazhdon të kryesojë renditjen e golashënuesve më të mirë me 8 gola, teksa Granada mbetet në vend të shtatë me 17 pikë, gjashtë më pak se Las Palmas i vendit të parë.