Idrizi: E kemi pritur se do të jetë ndeshje e fortë

Më: 12 nëntor 2022 Në ora: 16:54
Idrizi

Trepça ’89 u mposht në udhëtim te Dukagjini me rezultat 1-0, në duelin e vlefshëm për xhiron e 17-të në Abil Mall Superligën e Kosovës.

Kjo disfatë i lë mitrovicasit në pozitën e parafundit në renditjen tabelare, me 18 pikë të mbledhura.

Megjithatë, trajneri i ’89-shit, Shpëtim Idrizi u shpreh i kënaqur me angazimin e ekipit të tij.

Ai pas ndeshjes theksoi mungoi vetëm konkretizimi dhe nuk funksionoi vetëm sulmi.

“E kemi pritur se do të jetë ndeshje e fortë, por mendoj kur nuk i shfrytëzon rastet atëherë pëson.

Në pjesën e parë ne krijuam raste dhe dominuam, por pësuam pastaj gol nga një pakujdesi apo nga asgjëja.

U ndëshkuam, por unë jam i kënaqur me angazhimin.

Ndoshta sot na mungoi vetëm konkretizimi, megjithatë na mbetet të ecim para. Nuk funksionoi vetëm sulmi, pasi kishim shumë gjuajtje drejt portës së Dukagjinit, sidomos në pjesën e parë”, ka thënë Idrizi.