Struga fiton derbin e madh shqiptar, shkëputet në krye të tabelës

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 8 mars 2023 Në ora: 15:55
Struga Trim Lum

Struga Trim Lum ka fituar derbin e madh shqiptar në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut, duke e mposhtur me rezultat 2:1 kampionin në fuqi, Shkupi.

Në minutën e 23-të, Bunjamin Shabani ka realizuar nga penalltia, për epërsinë e Strugës.

Në minutën e 85-të, Bunjamin Shabani, ka dështuar nga një pozitë e pastër, në vend të portës ka gjuajtur jashtë shtyllës së djathtë të shkupjanëve.

Edhe në minutën e 86-të, Fatjon Jusufi i Strugës, del i vetëm dhe në vend që të shënoj, ai ka gjuajtur jashtë shtyllës së majtë.

Megjithatë e treta e vërteta, penallti për struganët, ku Besart Ibraimi e ka shndërruar në gol, 2:0 në minutën e 90-të.

Para këtyre rasteve edhe shkupjanët shpërdoruan dy raste ideale përmes Alvarez e Georgiev, që ishte me fat skuadra vendase.

Në minutën e 90+8, Alvarez ka shënuar nga penalltia për 2:1.