​Egbo e nis me fitore dramatike te Prishtina

Më: 28 tetor 2023 Në ora: 21:18
Prishtina-Gjilani

Ka përfunduar derbi mes Prishtinës e Gjilanit, ku vendasit pas shtatë ndeshjeve pa fitore, kanë arkëtuar sot pikët e plota.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Fadil Vokrri”, Prishtina e ka mposhtur Gjilanin me rezultat të ngushtë 2:1.

Golat për Prishtinën i shënoi Jalen Blesa, i cili fillimisht shënon në minutën e 43’ për 1:0, e më pas në minutën e 90+5’ i siguron fitoren bardhekaltërve.

Ndërkaq, golin e nderit për Gjilanin e shënoi Redon Ismaili në minutën e 85’ të ndeshjes.

Me pikët e reja, Prishtina ngjitet në kuotën e 16 pikëve në vendin e katërt, krahas Gjilanit që zë vendin e shtatë me 11 pikë të arkëtuara.

Kjo ishte fitorja e parë për Prishtinën pas shtatë ndeshjeve, dhe erdhi me trajnerin e ri Emmanuel Egbo.

Rezultati final i ndeshjes, 2:1 në favor të Prishtinës.