Kosova e Dusseldorfit e shpartallon Viktoria Buchholzin

Nga: K. G. Më: 29 tetor 2023 Në ora: 20:33
Kosova e Dusseldorfit

Kosova e Dusseldorfit ka arkëtuar tre pikë të reja dhe shumë domethënëse në kuadër të javës së 12-të të Bezirksliga.

Futbollistët kuqezi dominuan përballjen ndaj Viktoria Buchholzit, duke triumfuar me rezultat 4:1.

Pjesa e parë ishte në disfavor por në pjesën e dytë u “zgjuan nga gjumi” duke e shpartalluar rivalin.

“Edhe 3 pikë plus në llogarinë tonë.
Klubi ynë triumfon me një rezultat 4:1 kundër Viktoria Buchholz.

Ku në pjesën e parë ishim në disavantazh 0:1 me golin e shënuar nga kundërshtari Yves Mumpa Mbo (30’).

Me të filluar pjesa dytë ekipi ynë vazhdoi të bëjë presion ku brenda 6 minutave shënoi 3 herë me Khalid Al Bazaz (53’) Max Stellmach (56’) dhe Arton Tolaj (59’) me këtë ritëm vazhduan edhe në minutat e mbetura të ndeshjes ku ne mundëm të shënojmë edhe më shumë, në fund për rezultatin përfundimtarë 4:1 u përkujdes përsërin Max Stellmach (67’)

Faleminderit për përkrahjen ndërsa ne vazhdojmë javën e radhës ku jemi si mysafir i Sparta Bilk”, njofton FC Kosova.